Ivana prva izvadila olimpijsku vizu za Pariz!

Ivana Vuleta ostvarila najveći cilj - ponovo će učestvovati na Olimpijskim igrama!

Ivana Vuleta olimpijska viza 2024 Pariz Izvor: Profimedia

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta je skokom od 6,85 obezbijedila olimpijsku vizu za Pariz 2024! Ona je prva predstavnica Srbije u tom sportu koja je obezbijedila mjesto na Igrama, što će biti njeno peto olimpijsko iskustvo. U Riju 2016. ona je osvojila bronzu, a učestvovala je i u Pekingu, Londonu i Tokiju.

Vuleta je na takmičenju Dijamantske lige u Monaku zauzela treće mjesto, jer su bolje od nje skakale Italijanka Larisa Japikino (6,95) i Amerikanka Rara Dejvis-Vudhal (6,88). Pogledajte konačan raspored skakačica i Ivanin rezultat, koji se poklopio sa olimpijskom normom (6,86), dok je kod muškaraca norma postavljena na 8,27.

Izvor: Screenshot

Na prošlim Olimpijskim igrama, Ivana je u kvalifikacijama skočila spektakularnih sedam metara, što je bio rezultat kojim bi osvojila i zlato u finalu. Međutim, u borbi za medalju ona je skočila "samo" 6,91 i nije uspjela da izbori odličje, jer je zauzela četvrto mjesto. U Parizu će sljedeće godine imati novu šansu!