Vaterpolisti Srbije šesti na Svjetskom prvenstvu - opet poraz od Grka!

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživjela za kraj još jedan poraz u Dohi.

Vaterpolisti Srbije šesti na Svjetskom prvenstvu  Izvor: Pixsell/Sanjin Strukic / Pixel Media / Profimedia

Vaterpolo reprezentacija Srbije zauzela je šesto mjesto na Svetskom prvenstvu u Dohi. U meču za peto, Grčka je bila bolja od "delfina" 15:11 (5:2, 3:3, 2:4, 5:2), iako to rezultat u prvom dijelu nije nagovještavao. Vodili su srpski igrači 8:5 i činilo se da će doći do boljeg plasmana od Grčke, ali se nastavila loša serija protiv njih, pošto su pobijedili četvrti uzastopni put.

Najbolji strijelac Srbije bio je Radomir Drašović sa tri pogotka, Nemanja Ubović i Dušan Mandić su po dva puta zatresli mrežu. Gjuvecis i Kakaris sa po tri gola su bili najraspoloženiji kod reprezentacije Grčke. Iako nismo navikli na ovakve momente u srpskom vaterpolu, najvažnije je da su se "delfini" plasirali na Olimpijske igre u Parizu.

Ipak, biće teško odbraniti zlato osvojeno prije tri godine u Tokiju, pošto generacija koja se oprostila važi za vjerovatno najbolju u istoriji sporta, dok je Srbija sada u fazi rekonstrukcije.

Bronzanu medalju je osvojila Španija pobijedivši Francusku (14:10), dok za zlato igraju Italija i Hrvatska (15.30).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!