ČARLSTON: Jelena eliminisana sa zelene šljake

Na mjestu gdje je prošle sezone igrala finale, a 2007. uzela titulu, Jelena Janković poražena je u četvrtfinalu od Kanađanke Eženi Bušar.

Zelena šljaka Čarlstona ove sezone neće biti mjesto uspjeha za Jelenu Janković, iako ni četvrtfinale nije loš rezultat.

Ipak, na mjestu gdje je prošle sezone igrala finale, a 2007. uzela titulu, srpska teniserka je ove večeri doživjela poraz od mlade Kanađanke, Eženi Bušar, tako da će izgubiti bodove na WTA listi u ponedjeljak ujutru.

U četvrtfinalu: (2) Janković - (6) Bušar 3:6, 6:4, 3:6.

Jelena je odlično odigrala drugi set, vratila se u meč, ali tada stala. U trećem, nije imala ni brejk šansu, samo je jednom dovela Bušar do "djusa", što je bilo premalo. Dva puta je izgubila servis, pri rezultatu 2:2 i potom, kada je servirala da ostane u meču, pri vođstvu protvnice od 5:3.

Igrale su osma i 20. na svijetu i pobijedila je lošije plasirana teniserka, devet godina mlađa od srpske takmičarke.

U prvom setu, djevojke su razmijenile četiri uzastopna brejka do rezultata 4:3, kada je Bušar uspjela da osvoji gem na svoj servis i onda sa "nulom" dođe do 6:3. U drugom, bilo je 3:3 kada je Kanađanka prva "brejknula" Jelenu, ali je onda srpska teniserka napravila "ribrejk" i pri rezultatu 5:4 iskoristila drugu brejk, odnosno set loptu.

U trećem setu, nije imala prilike za potpuni preokret.

Jelena je bila slobodna u prvom kolu, u drugom je izbacila Loren Dejvis, a u osmini finala Ajlu Tomljanović.

Prošle sezone, u Čarlstonu, finalni duel pripao je Sereni Vilijams rezultatom 3:6, 6:0, 6:2.

Bušar, pored toga što sada vodi 2:1 protiv Srpkinje, dočekuje u polufinalu bolju iz meča (14) Andrea Petković - (9) Lusi Safarova. Prije ovog duela, Jelena i Eženi igrale su dva puta, prošle sezone u Tokiju slavila je Bušar, 7:5, 6:2, a prije toga, takođe u Čarlstonu, Janković - 6:2, 6:1.

Igra se za nagradni fond od 710.000 dolara, a pobjednici pripada 120.000, plus 470 poena.

(MONDO, foto: FoNet/AP)