Živnula Džej Džej

Posle fijaska na Rolan Garosu i eliminacije u prvom kolu od Sesil Karatančeve, Jelena Janković mnogo bolje je započela turnir u Hertogenbošu.

Na prvom nastupu na travi ove sezone srpska teniserka upisala je trijumf.

Jelena Janković je savladala gotovo deset godina mlađu Terezu Smitkovu iz Češke u dva seta - 7:5, 6:4.

Sada već kao po navici Džej Džej je do pobede došla "trnovitim" putem. Iako je u prvom setu prva izgubila gem na svoj servis (1:3), Jelena je uspela da napravi preokret, u nastavku napravi dva brejka i povede.

U drugom setu odmah je imala priliku da se odlepi (propustila šansu u prvom gemu na servis protivnice), ali je sve to nadokandila nešto kasnije (4:5).

"Kraljica drame", kako je mnogi zovu, potrudila se da svi njeni navijači opet izgrizu nokte, jer je odmah posle tog brejka, umesto da mirno odservira za pobedu dopustila protivnici da od 0:40 stigne na korak do izjednačenja, pre nego što je konačno iskoristila treću meč loptu.

Jelena, koja je drugi nosilac u Hertogenbošu, u osmini finala sastaće se sa još jednom Čehinjom, Andreom Hlavackovom, koja je eliminisala Lesiju Curenko iz Ukrajine (6:2, 2:6, 6:3).

Hlavackova, koja je trenutno 168. igrača sveta, nikada do sada nije odmeravala snage sa Jelenom Janković.

Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.