Vitez slavio na "Pecari"

Fudbaleri Viteza pobjedom u Širokom Brijegu (0:1) napravili su veliki korak ka opstanku u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Vitez 0:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izabranici Slavena Muse su u prvoj utakmici osmog kola Lige za opstanak stigli do zlata vrijednih bodova na "Pecari" - 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Hrvoje Barišić iz jedanaesterca u 86. minutu.

NK Široki Brijeg - NK Vitez / 0:1 Barišić (p)by clipsbh

Domaći tim, koji je poslije prvog finalnog dvoboja u Kupu BiH protiv Sarajeva na "Koševu", u petak nastupio u kombinovanom sastavu, od 42. minuta je igrao sa desetoricom u polju nakon što je isključen Marko Marina zbog dva žuta kartona.

Upravo je Marina propustio najbolju priliku u prvom dijelu, da bi u nastavku domaćin, iako sa igračem manje, mogao do pogotka u 78. minutu kad je Dejan Čabraja promašio prazan gol sa pet-šest metara.

Uslijedila je kazna šest minuta kasnije nakon što je sudija iz Istočnog Sarajeva Zoran Soknić pokazao na "bijelu tačku".

Vitez: Samuel Nvolokor, Damir Rašić, Ivan Livaja, Milan Muminović, Zoran Kokot, Vedran Vrhovac, Ivan Mamić, Hrvoje Barišić, Elvis Sadiković, Armin Kapetan, Emir Hodžurda.

Široki Brijeg: Antonio Soldo, Danijel Kožul, Jure Ivanković, Vagner, Ivan Milićević, Ivan Sesar, Antonio Rebić, Slavko Brekalo, Matej Sivrić, Mario Marina, Toni Nikić.