Sampinih 12 minuta iz snova

Atalanta dominirala, vodila nakon prvih 45 minuta, ali na kraju ostala praznih šaka u gostima protiv Sampdorije.

Fudbaleri Atalante bili su na pragu dobrog rezultata u Đenovi protiv Sampdorije, golom Brajana Kristantea (šest golova u dvije sezone u Seriji A, svih šest glavom!) vodili 1:0 nakon prvih 45 minuta, ali je Sampa sjajnom igrom u nastavku stigla do velikog preokreta i slavlja.

Izgledalo je da će tim iz Bergama doći do trijumfa na stadionu "Luiđi Feraris", jer je osim pogotka imao još nekoliko prilika za ubjedljivije vođstvo na pauzi, ali se u nastavku sve promijenilo.

Furiozno su izabranici Marka Đampaola odigrali u drugom poluvremenu, a trener Sampdorije nije mogao bolje pogoditi je sa izmjenama.

Prvo je Duvan Zapata u 56. minutu pogodio za 1:1, a samo tri minuta kasnije potpuni preokret donio je "rezervista" Đanluka Kaprari, koji je u igru ušao na pauzi između dva poluvremena.

Slavlje na tribinama nije se ni stišalo, a već je bilo 3:1. Karol Lineti, još jedan igrač koji je šansu dobio u nastavku, krunisao je trećim golom sjajnih 12 minuta domaće ekipe.