Milanezi četiri u metu "iz daljine"

Milan je kao gost ubjedljivo savladao Sasuolo. Zanimljivo, sva četiri gola "rosoneri" su postigli udarcima izvan šesnaesterca. Filip Đuričić strijelac za domaćine.

Sasuolo je u vanrednom kolu u četvrtak protiv SPAL-a odmarao osam standardnih prvotimaca, uspio doći do pobjede i svjež dočekati večerašnji duel sa Milanom.

Ipak, to im nije mnogo pomoglo.

Četa Đenara Gatuza, koji je prije meča zbog tri vezana remija već na užarenoj stolici, je odigrala najbolju partiju ove sezone i sa tri sjajna gola odnijela tri boda sa "Mapei" stadiona.

SASUOLO - MILAN 1:4 (0:1)

"Rosoneri" su u večerašnji duel ušli bez pravog napadača, pošto su Gonzalo Iguain, Patrik Kutrone i Fabio Borini povrijeđeni pa se kao lažna "devetka" u sastavu našao Samu Kastiljeho.

Milan je odlično otvorio meč, Suso se probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i nekarakteristično za njega šutirao desnom nogom iz veoma teške pozicije i pogodio okvir gola.

Na poziciji lažne devetke sa Kastiljehom se smjenjivao Hakan Čalhanoglu koji je sa Đakomom Bonaventurom u sjajnu priliku izbacio Franka Kesija, ali je udarac veziste na gol-liniji zaustavio desni bek domaćih Pol Lirola.

Potom dvije velike priike za Sasuolo.

Domeniko Berardi se našao "oči u oči" sa Đanuiđijem Donarumom, ali je mladi golman izašao kao pobjednik. Ubrzo nakon toga Ignasio Abate je sjajnim klizećim startom spriječio Federika Di Frančeska da sa nekoliko metara pošalje loptu u praznu mrežu.

Kazna za propuštene prilike je stigla u 39. minutu. Frank Kesi je loptu primio u svojoj polovini i sa njom u posjedu kroz slabo postavljenu odbranu Sasuola koju su njegovi saigrači "raširili" došao do šesnaesterca i prizemnim udarcem savladao Andreu Konsiljija.

Već u uvodim minutama drugog poluvremena novi gol za Milan. I to kakav.

Suso je ovaj put u svom stilu izgradio pozciju za šut lijevom nogom i sjajno pogodio dalji ugao za dva gola prednosti.

A deset minuta kasnije, Kastiljeho je primio pas od Čalhanoglua na ivici šesnaesterca i sjajno pogodio dalji ugao za svoj prvi gol u dresu Milana.

Filip Đuričić je u igru ušao u 58. minutu, a deset minuta kasnije je pronašao put do mreže gostiju.

Srpski internacionalac se leđima okrenut prema golu prihvatio loptu u kaznenom prostoru i iz okreta prizemnim udarcem poslao loptu koju je Donaruma pogledom ispratio u malu mrežu.

Suso je do kraja meča postigao još jedan gol, ponovo udarcem izvan šesnaesterca, koji je prvobitno poništen ali je uz asistenciju VAR-a sudija Piero Đakomeli opravdano pokazao na centar za konačnih 1:4.