• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Koncert Nanjing etno orkestra u Banjaluci

Pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske u nedjelju, 26. februara, u Banjaluci će gostovati kineski ansambl Nanjing.

Pomoćnik ministra za kulturu Republike Srpske Irena Soldat-Vujanović istakla je da će koncert etno orkestra Nanjing biti održan u Kulturnom centru Banski dvor sa početkom u 20:00 časova.

Soldat-Vujanovićeva je istakla da je u uspostavljanju saradnje sa Ambasadom Kine u BiH banjalučka publika prošle godine imala prilike vidjeti vrh muzičko scenske umjetnosti predstavu “Moj san” kineske akrobatske grupe.

Nanjing etno orkestar je jedini etno orkestar sa nezavisnim sistemom organizacije u provinciji Jiangsu, kao i jedan od uticajnijih profesionalnih orkestara koji izvode etno instrumentalnu muziku u Kini.

Orkestar je osnovan 1986. godine, a od 1988. godine posjetio je preko 20 zemalja i regija uključujući SAD, Italiju, Austriju, Njemačku, Holandiju, Belgiju, Francusku, Švedsku, Portugal, Maltu, San Marino, Rusiju, Ukrajinu, Kazahstan, Rumuniju, Bugarsku, Češku, Egipat, Maroko, Japan, Izrael, Australiju, Hong Kong i Tajvan.

Na gostovanju u BiH Nanjing etno orkestar će gostovati u Mostaru, Sarajevu na “Sarajevskoj zimi” i u Banjaluci.

Koncert je besplatan.

(Srna)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop

KUHINJA