Armija superzvezda na pozornici Kodak teatra 24. februara.
Tom Henks, Nikol Kidman i Harison Ford samo su neke od čitave vojske filmskih superzvezda koje će na dodeli Oskara, 24. februara u Holivudu, uručivati prestižna priznanja dobitnicima.
Sid Genis, predsednik Američke filmske akademije i Gil Kejts, producent Oskara naveli su da će se među zvezdama koje će se pojaviti na sceni na kojoj će biti uručene nagrade naći i glumci, prošlogodišnji pobednici, kao što su Helen Miren, Forest Vitaker, Dženifer Hadson i Alan Arkin.
Među drugim zvezdama na sceni Kodak pozorišta, pred 3.500 gledalaca i nekoliko stotina miliona televizijskih gledalaca, biće Ejmi Adams, Džesika Alba, Stiv Karel, Džordž Kluni, Penelope Kruz i petnaestogodišnja Majli Sajrus.
Nagrade će uručivati i Kameron Dijaz, Dženifer Garner, Ketrin Higl, Dvejn Džonson, Hilari Svonk, Džon Travolta, Denzel Vošington i Rene Zelveger, kao i prošlogodišnji dobitnik Oskara za režiju Martin Skorseze, izjavili su Genis i Kejts.
Imena voditelja obično se obelodanjuju više sedmica pre svečane dodele, ali zbog štrajka holivudskih scenarista koji je okončan u utorak, neizvesnost oko održavanja najvažnijeg događaja sedme umetnosti vladala je do poslednjeg trenutka.
(Tanjug/www.mtsmondo.com)