Šokantan poraz Želje na "Grbavici": Široki Brijeg deklasirao plave i vratio se u bitku za Evropu!

Tim sa "Pecare" do nogu je u sred Sarajeva potukao Željezničar, koji je u samom finišu malo popravio utisak!

Sjajan meč odigrali su u nedjelju fudbaleri Tonija Karačića, koji su zabilježili devetu pobjedu u 18. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine i to na vrućem gostovanju na "Grbavici".

ŽELJEZNIČAR - ŠIROKI BRIJEG 2:3 (0:1)

Širokobriježani su vodili 0:3 u 90. minutu, da bi potom Željo sa dva pogotka uspio da ublaži poraz, četvrti u sezoni.

Hercegovci su poveli protiv Želje u 15. minutu kada je Mateo Marić glavom zakucao loptu u mrežu poslije centaršuta Mate Stanića - 0:1.

I nakon vođstva, izabranici Tonija Karačića su imali više od igre i u nekoliko navrata su opasno zaprijetili golmanu Filipu Eriću. Mogao je Marić da postigne i drugi pogodak u 36. minutu da je bio za nijansu precizniji nakon dobre akcije Viktora Angelova.

Još bolju priliku, iz kategorije stopostotnih, propustio je i napadač Širokobriježana Toni Jović šutiravši pored stative.

Domaćin s druge strane kreirao je samo jednu stopostotnu šansu i to u 40. minutu kada je Ermin Zec izbio sam ispred Darija Miškića, ali je mladi golman hercegovačkog tima iz ovog duela izišao kao pobjednik.

I početkom nastavka su gosti kontrolisali zbivanja na terenu protiv poprilično bezopasnih sarajevskih "plavih", koji su dodali gas tek u posljednjih 25 minuta.

Najprije je Željo u 66. minutu konačno zaprijetio preko Harisa Hajdarevića udarcem sa distance, međutim, Miškić je krajnjim naporom uspio da odbrani, da bi dva minuta kasnije, ponovo golman Širokog Brijega bio na visini zadatka nakon udarca Samira Bekrića.

Zanimljiv detalj desio se u 80. minutu kada je Marko Pervan s centra igrališta probao da lobuje Erića, ali je golman Želje ipak uspio da zaustavi njegov šut.

I onda je poslije greške defanzivca Želje Luke Miletića, Stipe Jurić razriješio je sve dileme i ovjerio pobjedu Širokokobriježana!

Miletić nije reagovao na jednu dugačku loptu, Jurić se izborio za prostor i majstorski lobovao Erića - 0:2.

I to nije sve jer je u 87. minutu Marko Pervan fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postavio konačan rezultat - 0:3.

Kad je već sve bilo gotovo, Osimov tim je uspio da preko Ivana Lendrića i Petra Boje u 92. i 93. minutu smanji rezultat i donekle popravi loše izdanje plavih na "Grbavici".

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Radeljić, Ćorić, Jurić, Stanić, Vokoja, Begić, Marić, Jurilj, Jović, Angelov. Kupa: Zlomislić, Cipetić, Medić, Grgić, Mašić, Jurić, Ikić, Pervan.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Miletić, Ikić, Stevanović, Milićević, Hajdarević, Štilić, Bekrić, Alispahić, Veselinović i Zec. Klupa: Muftić, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Blažević, Bojo, Lendrić, Beća, Šehić.