Potez njemačkog trenera Jirgena Klopa pamti se u Srbiji i nekoliko godina kasnije.
Dan primirja u Prvom svjetskom ratu čitav svijet obilježava 11. novembra. Englezi kao spomen na svoje vojnike koji su život dali za otadžbinu koriste crveni cvijet maka, dok je u Srbiji simbol herojskog podviga srpske vojske "Natalijina ramonda". Ljubičasti cvijet poznat i kao "cvijet feniks" zbog svoje sposobnosti da oživi nazvan je po srpskoj kraljici Nataliji Obrenović, a njegova priroda na najbolji način opisuje sve to je preživjela srpska vojska tokom rata.
Riječ je o biljci koja ima zapanjujuću sposobnost da vaskrsava nakon što je potpuno osušena. Natalijina ramonda je ugrožena i rijetka, endemska vrsti koja živi samo na području Centralnog Balkana, u Srbiji, Makedoniji i sjevernoj Grčkoj. Inače raste na izuzetno nepristupačnim mjestima, uglavnom u klisurama, na krečnjačkim stijenama, gdje je suvo i hladno. Takva je sudbina bila i srpske vojske - morali su da ožive i vrate se u rodnu zemlju kada su ih svi otpisali. Sjetio ih se i Jirgen Klop, zbog čega ga i godinama kasnije Srbi veoma poštuju.
Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Liverpul u meču Lige šampiona, a tu utakmicu u sezoni 2018/19 riješio je golovima Milan Pavkov. Igralo se 6. novembra, samo nekoliko dana prije Dana primirja, pa je Jirgen Klop na teren stadiona "Rajko Mitić" izašao sa cvijetom na reveru. Bio je to način da slavni njemački trener oda počast žrtvama i pokaže poštovanje Srbiji.
Danima se u Srbiji pričao o postupku njemačkog trenera kojem su se fudbalska i trenerska karijera nekoliko puta preplitale sa našim ljudima. Godinama je sarađivao sa Željkom Buvačem, najbolji fudbal u karijeri kod njega je igrao Neven Subotić, a upravo od Crvene zvezde kupio je Marka Grujića. Vjerovatno je i zbog svega toga Jirgen odlučio da na rever stavi simbol srpske vojske u Prvom svjetskom ratu.
Njegov tim u Beogradu nije uspio da stigne do pobjede. Milan Pavkov je postigao dva gola i postao junak meča, a na kraju je Liverpul jedva prošao grupnu fazu u kojoj su bili još i Pari Sen Žermen i Napoli. Zbog više postignutih golova Englezi su prošli dalje sa drugog mjesta, a Italijani morali da se prebace u Ligu Evrope - bio je to samo početak. Liverpul je nanizao pobjede nad Bajernom, Portom, Barselonom i Totenhemom, pa se na kraju sezone okitio titulom prvaka Evrope. Može se reći da je i Klopov tim, kao Natalijina ramonda, oživio kada je bio otpisan.