Kvaljarela "pakovao", saigrači pogađali

Sampdorija bolja od SPAL-a u posljednjem meču sedmog kola Serije A.

Sampdorija je na zatvaranju sedmog kola Serije A savladala SPAL 2:1, iako su gosti prvi stigli do gola.

Briljirao je veteran Fabio Kvaljarela, koji je asistirao kod oba gola svog tima.

Nekadašanji fudbaler Milana Roberto Paloski doveo tim iz Ferare u vođstvo u 21. minutu.

Manuel Lazari je šutirao, golman domaćih Emil Audero veoma loše je intervenisao, a Paloskiju nije bilo teško da sa metar-dva ugura loptu u mrežu.

...
Izvor: Dailympotion/AmazingGoal

Ipak, bilo je to sve što su gostujući igrači pokazali na ovom meču. Nešto manje od četiri minuta su vodili, a onda su domaći odigrali sjajnu akciju.

Greogar Defrel centrirao je sa desne strane, Kvaljarela je spustio loptu "na tacni" za Karola Linetija, a Poljak precizno pogadio sa ruba šesnaesterca - 1:1.

...
Izvor: Dailymotion/AmazingGoal

U nastavku je gol visio u vazduhu, a fudbaleri SPAL-a uspjeli su da odole do 60. minuta.

Kvaljarela je ponovo bio u prilici. Alfred Gomis uspio je da mu odbrani šut, lopta se odbila ponovo do 35-godišnjeg golgetera, koji je asistirao za ove sezone sjajnog Defrela.

Francuz je već petim ovosezonskim golom (drugi strijelac lige zajedno sa Lorencom Insinjeom), ispostaviće se na kraju, osigurao pobjedu Đenovljanima.