Leo Mesi 3, Ante Budimir 2: Nova goleada u Barseloni!

Sevilji četiri, Valjadolidu pet, Selti četiri, Majorki pet.

Ako je Barselona u krizi igre, a jeste, onda to ne važi za utakmice na "Kamp nou" stadionu.

Posle pobeda nad Seviljom 4:0, Valjadolidom 5:1 i Seltom 4:1, "Blaugrana" je predvođena nezaustavljivim Lionelom Mesijem napunila do vrha i mrežu Majorke u prvom susretu dva kluba od 2013.

5:2 - Mesi (83)

I tada su gosti sa Balera primili pet golova, ali su ovog puta kao novajlije u Primeri uspele da postignu dva! Oba je u mrežu Mark-Andrea Ter Štegena poslao hrvatski internacionalac Ante Budimir, tako da je konačan rezultat glasio: Barselona - Majorka 5:2 (3:1).

Od kada je 21. septembra izgubila u Granadi rezultatom 2:0, ekipa trenera Ernestea Valverdea dobila je 11 utakmica, dve odigrala nerešeno i izgubila jednom, od Levantea u gostima 1:0.

Katalonci nemaju poraz kod kuće od 6. marta ove godine, kada ih je takođe šokirao katalonski rival, Đirona (0:1). U narednih 19 utakmica računajući i večerašnju poraz je na najvećem španskom stadionu uspela da izbegne samo Sparta iz Praga (0:0).

Osvajač šeste "Zlatne lopte" za najboljeg igrača sveta slikao se pred susret sa laskavim trofejom u društvu sinova Tijaga, Matea i Ćira, a onda se rastrčao i počeo da ulepšava prelako stečeno vođstvo svog tima, kada je golman Ter Štegen bio asistent, a Antoan Grizman strelac.

Igrao se 7. minut kada je Nemac uhvatio jednu ničiju loptu i brzo je ispucao na polovinu protivnika, a tamo se odbrana trenera Visentea Morena nije najbolje snašla, ja se Francuz neočekivano našao "oči u oči" sa Manolom Rejnom i "bocnuo" preko njega za peti gol od burnog letošnjeg transfera iz Atletiko Madrida.

Zbog povreda su kod domaćih izostali Usman Dembele, Đordi Alba i Nelson Semedo, a kod gostiju Baba Rahman i Lumor Agbenjenu.

Upravo je Atletiko u Madridu stradao u prošlom kolu u sudaru sa Mesijem, kojem je na kraju i trener Dijego Simeone aplaudirao, a aplaudirao bi i večeras da je bio među 78.000 srećnika na "Kamp nou" stadionu kada je Grizman odložio pas za svoju "desetku" tačno tamo gde ona najviše voli.

Mesi je u 17. minutu sa "kapice" plasirao loptu u gornji desni Rejnin ugao, a slično je ponovio i u 41. na pas Ivana Rakitića i tako umirio pesimiste među navijačima, koje je pomalo prepao spretan pogodak hrvatskog internacionalca Budimira u 35. minutu.

Do poluvremena je i usnuli Luis Suarez najavio izlazak iz nešto lošije golgeterske forme lepim pogotkom za 4:1, a kada je Budimir u 64. minutu ponovo poslao loptu u mrežu favorita - Mesi kao da je odlučio da dobije i taj mali "lični" rat sa dvostrukim strelcem u redovima crveno-crnih.

Na Suarezovu povratnu iz srca šesnaesterca naleteo je punom snagom i zakucao loptu pod prečku za prvi pogodak "iz 16" te večeri, a čak 16 na poslednjih 13 utakmica za klub i reprezentaciju!

Nešto ranije ove subote, Valensija je napravila veliki "kambek" u derbiju grada nakon što je gubila 2:0 posle 20 minuta igre, dok je Karim Benzema obeležio još jednu pobedu Real Madrida sa kojim se Barsa potom još jednom izjednačila na čelu tabele dok se "El klasiko" neprimetno približava.

Barselona: Ter Štegen - Roberto, Pike, Langle, Firpo - Rakitić, Buskets, De Jong - Mesi, Suarez, Grizman.

Majorka: Rejna - Gamez Lopez, Valjent, Railjo, Sastre - Febas, Baba Mohamed, Sevilja, Rodrigez - Budimir, Kubo.