Najprijatnije iznenađenje Engleske: Vajlderov Šefild napada Evropu

Pet utakmica Premijer lige odigrano je u tradicionalnom terminu, a gostujući timovi su imali daleko više uspeha.

Ekipa Krisa Vajldera je oduševila čitavu Premijer ligu svojim partijama po dolasku iz Čempionšipa, ali njegov Šefild junajted kao da nema nameru da uspori.

BRAJTON - ŠEFILD JUNAJTED 0:1 (0:1)
/Mekburni 23/

Bile su "oštrice" u kraćoj seriji slabijih rezultata, ali su onda rešili da naprave odgovor. Prvo su srušili Norič, potom Aston Vilu, a sada je i Brajton došao na red.

"Galebovi" su dominirali posedom lopte, igrali svoj uobičajeno dopadljiv fudbal od dolaska menadžera Grejema Potera, ali stariji Britanac je pokazao da je i mudriji.

Pogodak Olija Mekburnija sredinom prvog poluvremena se pokazao kao dovoljan za nova tri boda i sedmu pobedu u Premijer ligi čime su se pozicionirali na peto mesto Premijer lige. Pobedi li Žoze Murinjo u nedelju "svoj" Čelsi, Šefild junajted će biti na samo bod od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

I sve to nakon 18 kola, gotovo čitave polusezone, što dovoljno govori o kvalitetu Vajlderovog tima.

Za to vreme, u Njukaslu je heroj "svraka" postao Migel Almiron! Paragvajac pristigao prošlog januara iz Atlante junajted dugo je čekao na gol u dresu Njukasla, a onda je prvencem doneo pobedu nad Kristal Palasom - 1:0!

Almiron je u 83. minutu lepim udarcem uspeo da "otme" bod ekipi za koju je svih 90 minuta odigrao Luka Milivojević.

I Barnli je do pobede stigao u završnim minutima utakmice pogotkom Džeja Rodrigeza u 89. minutu, pa je Bornmut upisao i deveti poraz u sezoni - 0:1.

Sautempton je upisao važnu pobedu na gostovanju Aston Vili i to uz velike zasluge Denija Ingsa. Napadač "svetaca" je bio dvostruki strelac, čime je njegov tim uspeo da se iskobelja iz zone ispadanja i u njoj upravo ostavi ekipu sa "Vila parka" - 1:3.

Vulverhempton je nastavio da prati gorepomenuti Šefild, pošto su posle preokreta u drugom poluvremenu savladali Norič. "Kanarinci" su preko Kantvela poveli u prvom delu igre, ali su u nastavku Roman Sais, a potom i prvi strelac tima Raul Himenez doneli tek šestu pobedu ekipi Nuna Espirita Santa - 1:2.