Ubjedljiva Zvezda dočekala Šakotu: 105 poena!

Crveno-bijeli rutinski savladali Mornar u "Pioniru", u prvoj utakmici pod vođstvom novog trenera.

Crvena-zvezda-Mornar-uzivo-prenos-TV-Arena-sport-debi-Dragana-Sakote Izvor: MN PRESS

Dragan Šakota je sjeo na Zvezdinu klupu poslije 12 godina i vidio raspucane crveno-bijele:

Zvezda - Mornar Bar 105:82 (28:9, 25:31, 19:20, 33:22).

Ekipa iskusnog stručnjaka rutinski je pobijedila u njegovom povratničkom meču u "Pioniru", gdje gosti iz Crne Gore nisu bili konkurentan rival braniocu "jadranske" titule.

Šuter gostiju Džejkob Pulen iznudio je prvi (od tri) faula pri šutu za tri poena i iskoristivši slobodna bacanja u ranoj fazi utakmice donio Baranima vođstvo 5:4, poslije kojih je Zvezda krenula u snažan nalet. Već tada, u prvoj četvrtini, slomila je otpor Crnogoraca.

Boriša Simanić je zakucao, Bili Beron je ubacio prvu od Zvezdinih 12 trojki i uz najbolju napadačku rolu Branka Lazića ove sezone (13 poena) to je pokrenulo crveno-bijele i povelo ih ka skoro 20 poena prednosti na kraju prve dionice.

U nastavku meča, Šakota je dijelio minutažu svim igračima, uključujući i Džejmsa Gista, koji se vratio u tim posle prošlonedjeljne suspenzije i bio veoma raspoložen za igru (10 poena), kao i još nekoliko dvocifrenih među domaćima.

Majkl Odžo imao je dominantan nastup sa 13 poena i sedam skokova, Čarls Dženkins je energijom tražio svoj ritam (11), a Lorenco Braun se nije previše umorio (10 poena za 17 i po minuta). Amerikanac je odigrao raznovrstan meč, sa 10 poena, pet skokova i sedam asistencija, koliko je sabrao i Čović (uz 12 poena).

Na drugoj strani terena, Džejkob Pulen je krajem treće četvrtine ubacio 11 poena za dva minuta, ukupno je postigao 22, ali to ni izbliza nije bilo dovoljno da Mornar večeras bude iole konkuretan.

Drugi najbolji strijelac gostiju bio je nekadašnji Zvezdin centar Milko Bjelica, koga je dio navijača dočekao zvižducima, a on je na to odgovorio sa 16 poena.

Zvezda je ovim trijumfom popravila svoj skor na 5-3, iskoristivši ujedno miran meč za pripremu napornijih izazova u nastavku nedjelje, jer će u četvrtak igrati u "Pioniru" protiv Valensije, a u nedjelju će gostovati Cedeviti Olimpiji u regionalnom derbiju u Ljubljani.

Sa druge strane, Mornar je od večeras izjednačen sa Krkom sa polovičnim učinkom, 4-4.

Krka - Igokea 76:75

Tabela: Budućnost 7-1, Primorska 6-2, Cedevita Olimpija 6-2, FMP 5-3, Partizan 5-3, Zvezda 5-3, Mornar 4-3, Krka 4-4, Cibona 3-5, Igokea 1-7, Mega 1-7, Zadar 1-7.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.