Direktor banjalučkog Borca m:tel Vladimir Branković podnio je u srijedu ostavku na tu funkciju.
U saopštenju koje je poslao na adresu portala Mondo, Branković je istakao dobre stvari koje su urađene u njegovom mandatu, kao i ono što nije uspio da uradi, zahvalivši se pritom svima koji su bili podrška crveno-plavima.
Saopštenje prenosimo u cijelosti.
"Podnosim ostavku na mjesto direktora Rukometnog kluba Borac m:tel.
Nakon 11 godina provedenih u upravi kluba (kao član uprave i direktor), uvjeren sam da je vrijeme za promjene, i to je razlog zašto danas donosim ovu odluku. Tokom mog mandata zajedno sa svojim saradnicima, postigli smo značajne uspjehe, osvajajući šest titula BiH, šest Kupova BiH, četiri Kupa RS, kao i brojne nagrade u omladinskim kategorijama. Ponosan sam što smo napravili repliku pehara Kupa evropskih šampiona iz 1976. godine, zaštitili grb RK Borac, renovirali prostorije kluba i vratili mnogo dugova koje smo naslijedili. Takođe, uspjeli smo da uknjižimo dvije nekretnine. Sa nekretninom u ulici Veselina Masleše 15/17 smo sve završili, a u vezi druge nekretnine u ulici Srpskoj br. 4 imamo sudski spor koji je u toku.
U toku mog mandata, ostvarili smo mnogo toga, uključujući aktiviranje mini rukometa u pet osnovnih škola u Banjaluci, ostvarili odličnu komunikaciju sa BH savezom i EHF-om, pokrenuli BEMA ligu koja je omogućila takmičenje za više od 1.000 školaraca i kroz koju smo podijelili stotine lopti, rekvizita, dresova banjalučkim osnovnim školama kako bi animirali što veći broj đaka da učestvuje u pomenutom takmičenju. Računovodstvena dokumentacija je uređena, tako da u svakom trenutku može se dobiti tačno finansijsko stanje kluba. Iako nismo mogli (u toku mog mandata) da realizujemo još mnogo projekata koje smo planirali, ostaje žal što nismo uspjeli izgraditi dvoranu Borac, koja je neophodna ne samo za RK Borac, već i za sve druge sportske kolektive.
Uvijek sam davao maksimum (vrijeme, sredstva i energiju), zajedno sa svojim saradnicima, i vjerujem da su svi inspekcijski pregledi i policijkse provjere potvrdili da je naš rad bio bez ikakvih malverzacija (na koje je sport navikao), a jednoglasna podrška skupštine kluba pokazuje da smo radili u skladu sa našim ciljevima.
Posebno bih želio da se zahvalim Marinku Umičeviću koji je stalno bio podrška u svim aktivnostima našeg kluba, a pored toga 10 godina stalni sponzor kluba i dugogodišnji član UO. Ono što je taj čovjek dao banjalučkom sportu to neće Ministarstvo sporta za 10 godina. Uz njega moram spomenuti i Darka Savića koji je uvijek bezrezervno pomagao klub. Veliko hvala moram da kažem i gradonačelniku Drašku Stanivukoviću, čija je pomoć bila od velikog značaja, posebno u posljednjih godinu dana, kada su sve druge institucije digle ruke od nas.
Najviše mi je žao što smo u borbi za prostor u ulici Srpska br. 4, koji je po svim papirima naš, nismo imali nikakvu pravnu podršku republičkih vlasti, nego smo prepušteni sebi da se borimo protiv tajkuna i kvazi političara, ali nema veze i to će Borac dobiti, jer imamo BOLJEG ADVOKATA. Simptomatično je, da pokretanjem tog sudskog postupka, mi smo izgubili i onu finansijsku podršku koju smo imali, ali neka je na čast onima koji su tako odlučili i ostavili nas da se sami borimo.
Zahvaljujem se svim sponzorima, donatorima i posebno kompaniji m:tel, koja je bila i ostala stalna podrška našem klubu i sa tim pokazala da je društveno odgovorna kompanija i da brine za sport naše Republike Srpske. Zahvaljujem se svim mojim saradnicima (trenerima, koordinatorima, fizioterapeutima, sportskim direktorima, članovima UO, dobavljačima, stanodavcima, prevoznicima) koji su me trpili svih ovih godina.
Moram posebno naglasiti da zbog nedostatka sredstava za predstojeće utakmice tj. predstojeći vikend gdje igramo Premijer ligu BiH, Prvu ligu Republike Srpske i omladinsku ligu, i koje koštaju klub preko 2.500,00 KM, klub nema ta sredstva. Posljednjih nekoliko mjeseci lično sam plaćao sve navedene troškove uz pomoć Beme, Grada i sponzora, ali ne može evropski šampion da bude na leđima jednog pojedinca. Gledajući posljednjih godinu dana, nijednu instituciju, osim Grada Banjaluke, ne interesuje kako funkcioniše bivši evropski šampion i sa kojim se problemima susreće, nego bezrazložno troše vrijeme policijskim inspektorima, poreskim službenicima da pokušaju naći bilo kakvu malverzaciju po pitanju funkcionisanja kluba. Svi ti moraju da znaju da je RK Borac bivši prvak Evrope, osvajač kupa EHF, da je RK Borac jedan od malo klubova bivše Jugoslavije, koji nikada nije napuštao najviši rang takmičenja od svog postojanja i da je dao najviše igrača za reprezentativne rukometne selekcije. Iskreno se nadam da će se naći neko da pomogne, pa da tako i ostane.
Još jednom hvala svima na saradnji. Uvijek ću ostati uz RK Borac, bez obzira na to na kojoj poziciji ili mjestu se nalazio.
S poštovanjem", napisao je Vladimir Branković.
Sada klub iz Banjaluke i zvanično nema nikoga u rukovodstvu s obzirom da su ranije klub napustili predsjednik Igor Jovanović i potpredsjednik Vedran Škoro, kao i Upravni odbor, pa nije najjasnije kome je Branković podnio ostavku.
"Ostavku ću donijeti u klub da se poslije preda Skupštini", istakao je sad već bivši direktor Borca m:tel za naš portal.
(MONDO)