Crkva Svete Paraskeve iz 16. veka u povratničkom selu Drsnik kod Kline provaljena je, opljačkana i oskrnavljena dva puta u poslednjih 48 sati. Grafit sa nazivom "osveta" na albanskom jeziku osvanuo na privatnom objektu.
Na spomenik srpskim žrtvama rata i dece postradalih na reci Bistrici bačen je molotovljev koktel, navodi se u saopštenju Eparhije raško-prizrenske
Grafit na albanskom jeziku "hakmarja", što u prevodu znači "osveta", osvanuo je na privatnom objektu u Goraždevcu.
Objekat na kome je ispisano "osveta" nalazi se nedaleko od seoske crkve i groblja, pa meštani sumnjaju da je ispisan iste noći kada su oskrnavljeni spomenici deci stradaloj na Bistrici i žrtvama NATO bombardovanja i pucano na automobil Ivana Kolašinca, rekao je novinar Radio Goraždevca Darko Dimitrijević.
U Goraždevac je jutros u pratnji gradonačelnika Peći Gazmenda Muhadžerija stigao komandant Kfora general Frančesko Filjuolo.
Kosovska policija je obavila uviđaj u svim slučajevima, ali ne samo da se ne zaustavlja talas nasilja protiv Srba na tom prostoru, već se oni koji prijave napade i pljačku i sami tretiraju kao krivci i suočavaju se sa pretnjama policije da priznaju ono što nisu učinili, navodi se u saopštenju Eparhije.
Tako je bilo i u selu Drsnik gde je policija privela i optužila za krađu i provalu crkvenjaka, Srbina koji poseduje ključeve crkve i otključava je kada vernici dolaze na molitvu, pa je jerej Miloš Vukić, koji je zadužen za tu crkvu, demantovao te lažne optužbe ukazujući da je reč o čoveku koji je video i prijavio stvarne napadače.
Kao više puta do sada žrtve bivaju imenovane krivcima samo da bi se zaštitile lokalne albanske bande koje sistematski već godinama terorišu srpske povratnike na prostoru opštine Klina sa ciljem da ih nateraju da napuste svoje domove.
Ministar za povratak Dalibor Jevtić već je više puta ukazivao na teror i pljačku kojoj su izloženi najsiromašniji Srbi koji neretko žive izolovani i okruženi većinskim albanskim stanovništvom.
Međutim, i pored svih prigovora i apela, pa čak i kritika kosovskoj policiji iz međunarodnih krugova, ništa se ne menja i teror se nastavlja, navode iz Eparhije raško-prizrenske.
Crkvu u Drsniku posetila je komisija Kancelarije za kulturnu baštinu Eparhije raško-prizrenske i ustanovila je vidljive tragove vandalizma na crkvenom mobilijaru kao i novu štetu na freskama sa natpisima "UČK", što nesumnjivo ukazuje ko je i sa kakvim namerama provalio u crkvu i načinio štetu.
Najnoviji napad u Goraždevcu predstavlja još jedan pokušaj da se ugrozi bezbednost ovog srpskog sela u većinski albanskom okruženju i da se porodicama žrtava rata nanese dodatni bol, navedeno je u saopštenju.