Šesti Svjetski tamburaški festival "Tamburica-fest" biće održan 28. i 29. juna na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu.
Osim Banjalučana, za prestižnu titulu najboljeg tamburaškog orkestra na svijetu u takmičarskom dijelu festivala boriće se još deset tamburaških orkestara iz Srbije i zemalja okruženja, saopštio je Organizacioni odbor Festivala.
Srbiju će predstavljati tamburaški orkestri "Mesečina" iz Sombora, "Belo Romlje" iz Novog Sada i Ansambl "Biseri" iz Subotice.
Iz Hrvatske dolaze tamburaški sastavi "Pleter" i "Ringišpil", iz Crne Gore tamburaški orkestar "Staro vino", iz Rumunije "Temišvarski spomenari", iz Slovenije "Viniški tamburaši", dok će tamburaši iz Baje predstavljati Mađarsku.
Stručni žiri čine Franjo Batorek iz Hrvatske, Zoran Mulić i Ferenc Kovač iz Srbije, Mark Fory iz SAD i Miro Marinković iz Republike Srpske - BiH.
Imena nagrađenih biće objavljena na svečanoj ceremoniji dodjele festivalskih nagrada.
U revijalnom dijelu nastupiće Zvonko Bogdan - maestro vojvođanske kancone i sinonim za tamburicu, te Halid Bešlić.
(Srna)
Kategorije
Dodatno
Priče koje pokreću tvoj svet. © 2022 MONDO, Inc. Sva prava zaržana. Ovaj materijal se ne može objavljivati, emitovati, prepisivati ili distribuirati bez prethodnog odobrenja redakcije.
I Banjalučani u borbi za najbolji orkestar
Podijeli
Podijeli na facebook
Podijeli na twitter
Podijeli na viber
Pošalji na mail