• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Solženjicin je uvijek bio uz Srbe

Natalija Dmitijevna, supruga nedavno preminulog nobelovca Aleksandra Solženjicina, izjavila je da je veliki ruski pisac uvijek bio uz Srbe.

Prema njenim riječima, Solženjicin je smatrao da su dio velike porodice Slovena, kao i da je duboko proživljavao sve što je vezano za Srbe.

"Sve u vezi sa Kosovom smo zaista proživljavali, kao što i sada naša porodica proživljava dramatičnu sudbinu Srba koji su tamo ostali da žive", rekla je Natalija Solženjicin u intervjuu za "Večernje novosti" i izrazila žaljenje što su rukovodstva u Podgorici i Skoplju priznala nezavisnost Kosova.

"Ovo što mi preživljavamo sa Ukrajinom, a vi sa Crnom Gorom, zaista je teško. To su rodjena braća. Teško je shvatiti da se tako bliski narodi razidju samo zato da bi se negdje otišlo (NATO i Evropska Unija) ...Političari moraju da razmišljaju da ne prave štetu svojim narodima tako što ih zbog trenutnih interesa razdvajaju. Mora se misliti na sudbinu cijelih naroda, pojedinaca i porodica, jer su takve podjele uvijek bolne i vrlo štetne", rekla je ona.

"Aleksandar Isajevič je smatrao velikom nesrećom raskol medju Slovenima. Naravno da ta razdvajanja nisu prirodna i ona se dogadjaju uz uticaj spoljnih sila. On je uvijek smatrao da su Rusi, Ukrajinci i Belorusi vrlo bliski, srodni narodi", rekla je supruga ruskog nobelovca. (Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop

KUHINJA