• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Migrena oštećuje mozak

Kod žena koje imaju migrenu, uslijed neadekvatnog protoka krvi, može nastati oštećenje mozga, tvrde holandski stručnjaci.

Istraživanje sprovedeno nad oko 300 odraslih osoba, među kojima je bilo ispitanika koji imaju teže oblike migrene, ali i onih koji ne pate od ove tegobe. Rezultati istraživanja pokazali su da migrene ne povećavaju rizik od moždanih udara, ali da izazivaju oštećenja na mozgu.

Mozgovi svih ispitanika su skenirani dva puta, i to prvi put tokom 2000. godine, a zatim i 2009. godine. Tokom devet godina, kod žena koje pate od migrene, nastalo je više oštećenja na mozgu, nego kod žena koje ne osjećaju jake glavobolje.

Holandski istraživači tvrde da žene koje pate od migrene imaju strukturne promjene u mozgu, ali još nije poznato da li takve promjene izazivaju migrenu ili nastaju kao posljedica same tegobe, piše "Hafington post".

Migrene se češće javljaju kao ženska boljka, a istraživanja su pokazala da žene, osim jakih glavobolja, osjećaju i mučninu, bolove u očima i vrtoglavice.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop

KUHINJA