Runda za Ligu šampiona: Sevilja nokautirala Hetafe

Derbi 25. kola Primere pripao Sevilji, koja je u gostima pobijedila Hetafe 3:0.

Hetafe-Sevilja-0-3-sportske-vijesti Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Hetafe je imao seriju od četiri vezane pobede, ali je u posljednja dva kola doživio isto toliko poraza. Prvo je prošlog vikenda pognute glave napustio Kamp Nou, da bi ove nedjelje doživio brodolom na stadionu "Alfonso Pereze".

Sevilja je bila vrlo ubjedljiva - 3:0!

Poslije 25. kola došlo je do smene na trećem mjestu. Ekipa iz Andaluzije preselila se na treću poziciju, a Hetafe je sada četvrti sa bodom manje.

Nije mnogo toga obećavalo da će oko 14.000 navijača vidjeti gol u prvom poluvremenu. Jedna greška, međutim, bila je presudna i dovoljna da razočara većinu publike na stadionu.

Fudbaler Hetafea izgubio je loptu u svom kaznenom prostoru, odlično se snašao Serhio Rehiljon i pasom po zemlji pronašao na "drugoj stativi" Lukasa Okamposa. Argentinac je samo postavio nogu i slavlje je moglo da počne.

Nastojao je Hetafe da stigne do izjednačenja, ali je takođe nastavio da pravi greške, koje je Sevilja nemilosrdno kažnjavala.

Luk de Jong bio je u ulozi asistenta u 67. minutu, a Fernadno egzekutor za 2:0. Strijelac drugog gola "spakovao" je treći Kundeu u 75. minutu.

Sevilja je upisala prvu pobjedu poslije poraza u Kupu kralja, dva remija i poraza u Primeri i neriješenog rezultata prošlog četvrtka u Klužu u Ligi Evrope.