• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Đoković otkrio koja su njegova dva najbolja meča u karijeri

 Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina
Izvor mondo.rs

Srpski as Novak Đoković osvrnuo se na jedno od svojih najvećih dostignuuća u istoriji sporta.

 Đoković otkrio koja su njegova dva najbolja meča u karijeri Izvor: Hellenic Championship ATP250 and ATP Tour/Youtube/Printscreen

Najbolji teniser u istoriji Novak Đoković pokušaće da osvoji 101. titulu u karijeri na turniru u Atini. Iza njega je bezbroj rekorda i legendarnih mečeva, a posebno pamti "bitke" viđene protiv najvećih rivala Rafaela Nadala i Rodžera Federera. Srbin je upitan da odabere dva najbolja meča u karijeri i nije se previše razmišljao. U razgovoru za zvanični kanal "Helenic cupa" otkrio je i kako to izgleda biti "usamljeni" šampion.

Đoković je izabrao jedno od svojih 37 finala na grend slemovima kao jedan od najboljih mečeva u karijeri. "Finale Australijan opena 2012. protiv Nadala, najduže grend slem finale ikada" rekao je i dodao:

"Protiv Rodžera 2019. godine, finale Vimbldona, to su bili najbolji mečevi u kojima sam ikada učestvovao, ali najbolji meč koji sam ikada odigrao po nivou tenisa je vjerovatno bi bilo finale Australijan opena protiv Nadala 2019. godine", rekao je srpski as.

"Usamljeni" šampion

Đoković je proveo rekordnih 428 nedelja kao broj jedan na svjetskoj rang listi, 118 više od drugoplasiranog Rodžera Federera.

"Osjećaj je sjajan, ali i pomalo usamljen. Osjećate se kao da ste progonjeni - to mijenja percepciju i pristup.Očigledno je da je to vrhunsko dostignuće, biti broj jedan u bilo kom sportu, u bilo kojoj profesiji, to je nešto o čemu sam sanjao kada sam bio dijete, i da osvojim Vimbldon", rekao je Đokovoć i nastavio:

"Kada to postignete, shvatite da postoji drugačija dimenzija i pristup kako bi što duže ostao na tom mjestu. Odjednom morate da branite poziciju, umjesto da je jurite, tako da je to sjajan osjećaj, ali istovremeno želite da ostanete tamo, pa se ponekad osjećate defanzivno, jer želite da je zadržite", rekao je dodatno pojasnio:

"Zapravo se radi o mentalitetu kako pristupate, važno je da nastavite dalje, da pobjeđujete i da ste dio iste grupe ljudi koji jure nešto, titulu ili poziciju.  Kada počnete da mislite da ste broj jedan i da svi žele da mi oduzmu tu poziciju, stvarate ovaj nepotreban stres i pritisak na sebe.“

Srbin je trenutno peti na ATP listi i zaostaje za prvim i drugim teniserom svijeta preko 6.000 poena, ali je ove sezone izborio plasman na Zavšni masters kao treći igrač na Turu.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC