Stranke pravedne politike (SPP) zalagaće se za brisanje roka zastarijevanja krivičnih djela koja proističu iz ratnog profiterstva, korupcije, te zloupotreba u procesu privatizacije.
Jovičić je rekao da će se, radi uspješnog ispitivanja porijekla imovine, zalagati za uspostavljanje ovlaštenja poreskim organima za ispitivanje nesklada prihoda i imovine, te omogućavanje naplate ekstra poreza za imovinu čiji izvor nastanka nije moguće utvrditi, a ne potiče iz krivičnih djela.
"Ispitivanje porijekla imovine je i moralni čin, jer nikome ne može biti oprošteno bogaćenje na račun naroda bez obzira na koga se to odnosi ili iz kog je perioda", naglasio je Jovičić.
On je ukazao i na potrebu uvođenja obaveze kontrole imovine svih zaposlenih u javnoj službi i javnim preduzećima.
Kandidat SPP-a za srpskog člana Predsjedništva BiH Goran Zmijanjac izjavio je da će se, ako bude izabran na ovu funkciju, sa predstavnicima druga dva naroda u ovoj instituciji zalagati za smanjenje budžeta BiH i uštede.
On je podsjetio da u BiH živi oko 3,8 miliona stanovnika, a da je 76.000 zaposlenih u javnim službama i da BiH ima mnogo agencija koje ničemu ne služe i čiji se rezultati rada ne vide.
"Švajcarska ima samo 20.000 zaposlenih u javnim službama, iako ima veoma komplikovan politički sistem, slično BiH", pojasnio je Zmijanjac.
On je dodao da će tražiti provjeru raspolaganja sredstvima za Oružane snage BiH, jer je 1,4 milijarde KM za četiri godine, a time i 750 miliona na teret Republike Srpske mnogo u uslovima kada građani žive na rubu egzistencije, demobilisani borci i pripadnici Vojske Republike Srpske jedva preživljavaju i kada nema sredstava za penzije za oficire Vojske Republike Srpske.
Zmijanjac kaže da će se zalagati da Vlada Srpske imenuje osobe koje će biti zaposlene u njegovom kabinetu i da će one biti podvrgnute stručnoj provjeri dosadašnjeg rada.