Atraktivna violinistkinja, nekadašnje čudo od djeteta, nastupiće prvi put u Beogradu 27. februara.
Vanesa (32) je muzičke granice pomjerila sa 16 godina, objavljivanjem svog prvog pop albuma "Violin player" koji je objedinio klasiku, džez, pop i tehno zvuk.
Rođena u Singapuru, odrasla u Londonu, Vanesa je prvi koncert imala već sa devet godina, a godinu dana kasnije nastupala je sa simfonijskim orkestrom.
Ušla je u Ginisovu knjigu rekorda kao najmlađi instrumentalista koji je snimio violinske koncerte Betovena i Čajkovskog, sarađivala sa Dženet Džekson, nastupala na Eurosongu.
Talentom i harizmom očarala je publiku i izdvojila se od tipičnih "klasičnih" izvođača. Prije četiri godine, ušla je na listu najbogatijih mladih muzičara sa više od 32 miliona funti zarade i deset miliona prodatih primjeraka albuma.
Nedavno je izdala "Best of Vanessa Mae" kolekciju, koja uključuje i neobjavljenu pjesmu "Art of war", ali i prikazuje Vanesine glasovne mogućnosti.
Na svojim nastupima svira na dva tipa violina – klasičnom modelu "Gvadanjini" iz 1761. godine i električnom "Zeta Jazz". Guadagnini violinu čija se vrijednost procenjuje na 150 hiljada funti, dobila je na poklon od roditelja. Ukradena joj je 1995. godine, ali srećom, vraćena poslije dva mjeseca. Često kupuje violine i kasnije ih prodaje dajući novac u humanitarne svrhe.
Ulaznice su u prodaji od srijede, 12. januara po cijenama od 3.100, 3.500, 3.900 i 4.500 dinara na blagajni Arene, ŠC "Ušće", Domu omladine, knjižari "Delfi SKC", kao i preko sajtova Eventim, Gigstix, Tickets i sajta Arene.
(MONDO)