Majkl Korleone nije znao da uradi "tri proste stvari".

"Kum" je jedna od najpopularnijih filmskih franšiza svih vremena. U ovom ostvarenju briljirao je i Al Paćino u ulozi Majkla Korleonea.
Pored njega je u famoznoj sceni vjenčanja igrala italijanska glumica Simoneta Stefaneli, kojoj je ovo bila prva uloga u karijeri, i koja je glumila Apoloniju Viteli Korleone, Sicilijanku koja je opčinila "kuma", a onda nastradala u eksploziji automobila.
Tokom jednog gostovanja kod voditelja Dejvida Letermana, Al Paćino je otkrio tajnu sa snimanja filma Frensisa Forda Kopole.
"Bila je scena u Kumu kada se mladi Majkl ženi na Siciliji i mora da baca slatkiše. To je tradicija, italijanska tradicija. I onda Frensis kaže: 'Dobro, Al. Ovo je stvar, dodaš statkiše, odeš do raznih ljudi, i onda odvedeš djevojku koja ti je žena, i igraš valcer, i odeš u auta. Ja kažem: 'Frensis, hoćeš da pričam na italijanskom sa ovim ljudima da kažem, ja ne govorim italijanski'", rekao je Al Paćino i nasmijao publiku.
"On kaže: 'Nije važno, reci šta god... ja ću se pobrinuti za to kasnije. Samo igraj valcer sa djevojkom'", preneo je Kopoline riječi Paćino i objasnio drugi problem koji je nastao:
"Frensis, ne znam kako da igram valcer'", rekao je Al Paćino i opet nasmejao publiku u studiju.
Glumac je nastavio sa pričom:
"On me gleda i kaže: 'Uradi nešto. Pomjeraj se sa djevojkom, nije važno, samo se pomjeraj, drži je, okreni je nekoliko puta. Imam kameru gore, nije važno, ulazi u auto i odlazi. Rekao sam, Frensis, ja ne znam da vozim'".
Pogledajte:
Al Pacino talking about the making of the wedding scene from "Godfather I"pic.twitter.com/9rTzfqN4nl
— best of mafia cinema (@TheMafiaPoint)January 8, 2025
(MONDO)