• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Fucking" ostaje "Fucking"!

Austrijski gradić neće promijeniti ime zbog kojeg je na meti šaljivdžija već godinama, rekao je gradonačelnik.

Selo Faking (Fucking) na sjeveru Austrije ima samo stotinjak stanovnika, ali se "proslavilo" zbog neobičnog imena. Mještane redovno "zezaju" telefonom Englezi koji ih zovu i pitaju "Je li to Faking (je*anje)", a zatim se smiju i spuštaju im slušalicu, znak sa imenom mjesta stalno moraju da mijenjaju jer ga ljudi kradu... Sve to dozlogrdilo je mještanima koji su željeli da se na referendumu izjasne o promijeni imena gradića.

Jedna od opcija bila je "blaža" verzija trenutnog imena, Faging, ali je gradonačelnik Franc Meindl rekao da je ta ideja propala, jer u Austriji već postoji mjesto koje se tako zove. Gradonačelnik tog mjesta Andreas Dokner potvrdio je da se taj grad zvao Faking do sredine 19. vijeka, i da je ime promijenjeno jer je čak i tada bilo na meti pošalica.

"Znam da je građanima Fakinga teško, ali ovo ime je naše i ne damo ga", ogradio se on.

Meindl je dodao da mještani jesu frustrirani zbog šaljivdžija koje zovu i kradu znakove, ali da je zbog neobičnog imena Faking prosto procvjetao - broj turista se povećao, a lokalci su osmislili i nekoliko zanimljivih suvenira, kao što su "Faking čestitke" i "Faking pivo".

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop

KUHINJA