Prvi poraz Partizana na pripremama: Opomena za odbranu, crno-bijeli na samo 1/5 u Turskoj!

Partizan se mučio u jutarnjim časovima protiv Horsensa i doživio poraz.

Partizan izgubio od Horsensa u prijateljskoj utakmici Izvor: Arena Sport/Screenshot

Partizan je u prvom od dva meča posljednjeg dana priprema u Turskoj izgubio od danskog Horsensa 1:0 (0:0). U jutarnjim časovima u Antaliji nije bilo raspoloženih u prvom poluvremenu, da bi Horsens u vođstvo doveo Siguradson u 53. minutu. Ispostaviće se, to je bio i jedini pogodak koji smo vidjeli u ovom ne tako uzbudljivom meču, pošto crno-bijeli nisu uspjeli da dođu makar do izjednačenja.

U prvom dijelu praktično nije bilo većih prilika, tek su Lutovac i Pantić zaprijetili Brolinu, da bi Horsens značajno bolje otpočeo drugo poluvrijeme i realizovao treću šansu poslije kiksa Slobodana Uroševića, pa Siniše Saničanina. Kapiten crno-bijelih je loše procijenio situaciju, tako da je Sigurdason izašao sam pred Stevanovića i savladao ga.

Do kraja meča Partizan je imao dvije polušanse preko Meniga i Fejse, tako da će po podne imati šansu za iskupljenje u posljednjoj provjeri u Antaliji protiv CSKA iz Moskve. Ovo je inače bila peta utakmica Partizana na pripremama u Turskoj, a ujedno i prvi poraz pošto su remizirali protiv Austrije (0:0), Krajove (1:1), TSC-a i Mladosti iz Lučana (2:2), dok su jedinu pobjedu ostvarili u duelu sa ruskim Ahmatom (3:1).

PARTIZAN: Stevanović, Urošević, Saničanin, Subotić, Filipović, Fejsa, Traore, Lutovac, Pantić, Menig, Baždar. Igrali su još: Jojić, Jevremović, Stjepanović, Vlahović.