Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je hapšenje Božidara Vučurevića "iznenadjujuće i neprihvatljivo".
Radi se o časnom čovjeku i mora mu se obezbjediti da se brani sa slobode, naveo je Dodik sinoć u izjavi BN TV.
Predsjednik RS smatra da optužnice koje su podigle i ''Hrvatska i Srbija i BiH ne doprinose nikakvoj stabilizaciji, ni uspostavljanju pomirenja''.
Dodik kaže da ne može da vjeruje da neko ''poslije 20 godina od rata može da bude procesuiran za ratne zločine, a da to nije učinjeno odmah poslije rata ili da ga nije procesuirao Haški tribunal''.
"U svakom slučaju mislim da je to uradjeno po nekom automatizmu za sve ljude koji su u vrijeme početka sukoba bili eksponirani i čija je ogromna zasluga za stvaranje Republike Srpske", rekao je Dodik.
(Tanjug)