Arsenić najbolja banjalučka lasta

Titulu najbolje "banjalučke laste" odbranio je Igor Arsenić iz Banjaluke, koji je u finalnoj seriji u skokovima sa Gradskog mosta dobio svih pet desetki i osvojio maksimaln broj bodova.

Sin legenadrnog Nenada Arsenića koji je prvi put slavio 1984. godine bio je najbolji i u prvoj seriji. Drugo mjesto osvojio je takođe momak iz Banjaluke Đorđe Gajić, dok je treći bio Aleksandar Aleksić iz Užica.

"Mnogo sam srećan kao i prošle godine. Pehar je ostao kod kuće i to je najbitnije. Konkurencija je bila zaista jaka, ali sam uspio da izvedem ono što sam zamislio", rekao je Arsenić.

Osim pehara i medalje za prvo mjesto dobio je i novčanu nagradu baš kao Gajić i Aleksić. Arsenić (21) je prvi takmičarski skok izveo prije šest godina, a od tada je redovan učesnik jedne od najprestižnijih manifestacija u gradu na Vrbasu. Počeo je da se takmiči i u regionu, a prošle godine prvi put skakao u Mostaru.

Skokovi sa Gradskog mosta održani su kao i uvijek u sklopu manifestacije “Ljeto na Vrbasu” koja ove godine doživljava 64. izdanje. Do kraja su ostala još dva sportska takmičenja. U ponedjeljak u 17 časova počinje turnir u fudbalu na pijesku (Akvana) i traje do srijede naveče, dok je od petka do nedjelje, takođe na „Akvani”, turnir u odbojci na pijesku.