Grupa drskih džeparoša ukrala je šefu policije Pariza smartfon dok se ukrcavao u voz, saopštili su francuski policijski izvori.
Kako ne bi primjetio da mu vade telefon iz džepa, lopovi su došli na ideju da na željezničkoj stanici Lion priđu pariskom prefektu Mišelu Godenu i zamole ga da potpiše peticiju.
Kako saznaje AFP, u telefonu nije bilo osjetljivih podataka.
Nezgodni incident dogodio se upravo u trenutku kada francuski ministar unutrašnjih poslova skreće pažnju javnosti na sve veću opasnost od krađa mobilnih telefona.
(Tanjug)