U Republici Srpskoj ustanovljena su još četiri slučaja novog gripa.
Portparol Zavoda za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa je rekla da su u posljednja 24 časa na Klinici za infektivne bolesti Kliničkog centra Banjaluka brzim testom ustanovljena ova četiri nova slučaja obolijevanja.
Ona je istakla da je riječ o osobama mlađeg životnog doba, od kojih su dvije hospitalizovane.
U Republici Srpskoj do danas je utvrđeno ukupno 40 oboljelih od novog gripa, rečeno je u Institutu za zaštitu zdravlja RS.
Od ovog broja, obolijevanje je u 19 slučajeva laboratorijski potvrđeno u Institutu za imunologiju i virusologiju ''Torlak'' u Beogradu. U Federaciji BiH do je sada utvrđeno 66 slučajeva novog gripa.
(Srna/MONDO)