• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zbog problema u Cloudflare mreži: Pali brojni sajtovi u BiH i svijetu

Autor Nikolina Damjanić Izvor Smartlife

Brojni internet sajtovi nedostupni su zbog prekida u radu usluga kompanije Klaudfler (Cloudflare), među njima i društvena mreža X.

 Pad sajtova zbog problema sa mrežom Cloudflare Izvor: Cloudflare/Printscreen

Korisnici iz cijele BiH od podneva masovno prijavljuju probleme sa pristupom stranicama kao što su velike društvene mreže, platforme za trgovinu, mediji i mnoge druge.

Na zvaničnoj stranici za status sistema Cloudflare je objavio upozorenje pod nazivom "Cloudflare Global Network experiencing issues", uz napomenu da je istraga u toku i da se problem potencijalno odražava na veliki broj korisnika. Poteškoće su prijavljene danas oko 12 sati po našem vremenu, a stručni tim Cloudflarea aktivno radi na njihovom otklanjanju.

Cloudflare je ključna infrastruktura za milione internet stranica jer osigurava zaštitu od cyber napada, ubrzava učitavanje sadržaja i distribuira internet sadržaj putem svoje globalne mreže servera.

Cloudflare još nije objavio procijenjeno vrijeme popravke, ali s obzirom na to da se radi o globalnom servisu od kritičnog značaja, očekuje se brzo rješavanje.

Problemi su vidljivi i na sajtu Down Detector, gdje je u kratkom roku zabilježen veliki skok prijava.

Izvor: Downdetector.com/Screenshot

Možda će vas zanimati

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS