• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Njemačka: Evakuisano 20.000 ljudi zbog bombe

Oko 20.000 ljudi evakuisano je iz centra Halea, na istoku Njemačke, kako bi stručnjaci bezbjedno demontirali neeksplodiranu bombu iz II svjetskog rata.

Bombu je slučajno pronašao čovjek koji je kopao jarak ispred svoje kuće i odmah je obavijestio policiju.

U krugu od 800 metara od mjesta gdje je pronađena bomba teška 250 kilograma evakuisano je šest škola, jedna bolnica, više obdaništa i stambenih zgrada, uključujući i 500 pacijenata iz jedne bolnice, prenijeli su njemački mediji.

Građani su megafonima iz vozila obavještavani da napuste svoje kuće, a veći dio evakuisanih prebačen je autobusima u jednu gimnastičku salu.

Bilo je planirano da operacija demontiranja bombe počne poslije 16.00 sati i da se do večeri svi evakuisani građani vrate svojim kućama.

Širom Njemačke često se pronalaze neeksplodirane bombe koje su za vrijeme Drugog svjetskog rata bacali britanski i američki avioni, ali su detonatori na njima uglavnom zarđali, što gotovo da onemogućava njihovo aktiviranje.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE