• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Stanišljević osumnjičen za terorizam

Božidar Stanišljević, koji je priznao da je u dvorani "Borik" sakrio veću količinu naoružanja, osumnjičen je za krivično djelo terorizma

Božidar Stanišljević (61) ispitan je danas u Tužilaštvu BiH u svojstvu osumnjičenog za krivično djelo terorizam, nakon čega je tužilac uputio Sudu BiH prijedlog za određivanje mjere pritvora u trajanju od 30 dana.

U saopštenju iz Tužilaštva BiH navodi se da ova institucija u saradnji sa MUP-om Republike Srpske i drugim agencijama za provođenje zakona u BiH preduzima intenzivne aktivnosti na prikupljanju dokaza s ciljem potpunog rasvjetljavanja ovog događaja.

Iz Tužilaštva BiH navode da zbog zaštite istrage ne mogu javnosti pružiti više informacija o istrazi.

Stanišljević, koji je uhapšen 10. januara, priznao je policiji da je unio naoružanje u "Borik".

Policija Republike Srpske je prilikom protivdivezionog pregleda dvorane "Borik" uoči svečane akademije povodom jubileja Republike Srpske pronašla u novinarskoj loži torbu u kojoj se nalaze automatska puška sa prigušivačem i pet okvira, tri kilograma plastičnog eksploziva, dvije ručne kumulativne bombe, dvije bombe M75 i M52, poluautomatska puška i 330 komada municije, te štapini sa upaljačem.

Otkrivanjem arsenala oružja u dvorani „Borik" bavi se i MUP Srbije, koji istražuje veze između uhapšenog Stanišljevića i bivšeg zamjenika načelnika Resora državne bezbjednosti Ljubana Ećima, protiv koga se u Srbiji vodi proces za trgovinu eksplozivom i oružjem.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE