• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nepoznati spasilac izvukao Hrvate iz smeta

Nepoznata osoba pružila pomoć hrvatskim državljanima koji su sinoć bili zameteni u snijegu na području Jahorine

Nepoznata osoba pružila je pomoć hrvatskim državljanima koji su sinoć bili zameteni u snijegu na području Jahorine i nije bilo potrebe za angažovanjem civilne zaštite niti drugih spasilačkih službi, saopšteno je danas iz Republičke uprave civilne zaštite.

U saopštenju se dodaje da je Centar 121 Republike Srpske sinoć oko 21.30 dobio informaciju da je na vozilu "mazda", kojim su se četiri državljana Hrvatske uputila u školu skijanja na Jahorini, pukao lanac i da oni zbog snježne oluje nisu bili u mogućnosti da nastave putovanje.

"Nepoznato lice im je pružilo pomoć tako što ih je odšlepalo do picerije `Eskimo` na planini Jahorina, odakle su nazvali prijatelje kod kojih su se uputili i koji su uskoro došli po njih. Nije bilo potrebe za angažovanjem civilne zaštite niti drugih spasilačkih službi", navodi se u saopštenju.

Iz Ministarstva bezbjednosti BiH danas je saopšteno da je ovo ministarstvo uspješno koordinisalo akciju spašavanja četiri hrvatska državljanina koji su bili zameteni u snijegu na području Jahorine, te da je poziv za pomoć Operativno-komunikacijskom centru BiH stigao sinoć u 21.30 iz Hrvatske.

Operativno-komunikacijski centar BiH 112 odmah je alarmirao Civilnu zaštitu Republike Srpske, a ona je aktivirala spasilačke službe koje su u rekordnom roku stigle na lice mjesta, a u pomoć su pritekli i građani koji su se zatekli u blizini pa su hrvatski državljani i njihovo vozilo izvučeni na bezbjedno, navodi se u saopštenju Ministarstva bezbjednosti BiH.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE