Novi detalji u vezi sa početkom suđenja bivšem komandantu VRS generalu Ratku Mladiću biće utvrđeni 24. aprila na pretpretresnoj konferenciji.
Početak suđenja zakazan je za 14. maj, kada će tužilaštvo iznijeti uvodnu riječ u trajanju od šest časova. Dokazni postupak i saslušanje prvih svjedoka počeće 29. maja.
Tužilaštvo je listu svjedoka predalo kao povjerljivu. Predstavnik tužilaštva Aleksandar Kontić izjavio je novinarima da će uskoro biti objavljenja redigovana javna verzija sa imenima svjedoka za ovo suđenje.
Za 14. maj je zakazan i početak žalbenog postupka u predmetu protiv hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača, koji su 15. aprila 2011. zbog zločina nad srpskim civilima tokom operacije "Oluja" osuđeni na 24, odnosno 18 godina zavora. General Ivan Čermak oslobošen je svih optužbi.
Na presudu se žalila samo odbrana, a ne i tužilaštvo.
(Srna)