Lider HDZ-a BiH tvrdi da nije prekršio ni jedan zakon BiH i poručio da će dokazati svoju nevinost
Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice BiH Dragan Čović ustvrdio je u ponedjeljak da nije prekršio ni jedan zakon BiH, radeći kao ministar ili potpredsjednik Vlade, te poručio da će dokazati nevinost u vezi sa optužnicom koja ga tereti za zloupotrebu službenog položaja.
Komentarišući nedavno podizanje optužnice protiv njega, Čović je novinarima u Brčkom rekao da on već deset godina proživljava slične stvari, počev još od vremena kada je bio ministar u Vladi Federacije BiH.
"Ako sam proživio devet i po godina onda ću, vjerovatno, i ovih pola godine ili godinu dana koliko će trajati ovi montirani procesi", rekao je Čović, koji je i predsjednik HDZ-a BiH.
On je izrazio želju da to sve završi na način da BiH pokaže da je pravna država, naglašavajući da je ona u ovom trenutku daleko od toga.
"Samo želim da budem tretiran kao i svaki drugi građanim BiH i nikako drugačije, jer meni privilegije ne trebaju", istakao je Čović.
Čović je je u Brčkom razgovarao sa gradonačelnikom Draganom Pajićem i njegovim zamjenikom Antom Domićem o podršci HDZ-a distriktu Brčko kroz svoje predstavnike na raznim nivoima vlasti i kroz razne projekte.
Sud BiH 23. aprila potvrdio je optužnicu protiv nekadašnjeg premijera Federacije BiH Edhema Bičakčića i bivšeg federalnog ministra finansija Dragana Čovića, jer su zloupotrijebili službeni položaj i ovlaštenja tako što su donijeli nezakonite odluke i iz budžeta izdvajali novac za stambeno zbrinjavanje federalnih funkcionera.
(Srna)