Programski kolegijum Federalne televizije oštro osuđuje "udare" na ovu TV kuću koje, kako ističu, provode pojedini kablovski operateri.
"U dijelovima Republike Srpske, ali i Federacije BiH, već se duže vrijeme događa isključivanje signala FTV-a u vrijeme emitovanja političkog magazina '60 minuta', ali i središnjeg dnevnika u 19 sati i 30 minuta. U ponedjeljak, 4. maja. to je posebno došlo do izražaja, kada najveći dio emisije '60 minuta', u kojoj je gostovao ambasador SAD-a u BiH građani u velikom broju mjesta u BiH nisu mogli gledati zbog prekida u emitovanju pojedinih kablovskih operatera", ističu iz FTV i dodaju kako se situacija nije popravila ni nakon upozorenja koja su uputili.
Iz ove TV kuće upozoravaju kako je njihov sljedeći korak obraćanje Regulatornoj agenciji za komunikacije i traženje da se poduzmu odgovarajuće zakonske mjere jer su "svi kablovski operateri po zakonu dužni dostavljati kvalitetan signal javnih emitera svojim korisnicima", prenosi Sarajevo-x.com.
Novinari ovog medija poručuju da ih neće pokolebati novi oblik cenzure, te prijete i traženjem sudske naknade štete koja im je ovim aktivnostima prouzrokovana.