Lideri SNSD i HDZ BiH Milorad Dodik i Dragan Čović sastali su se u četvrtak u Mostaru.
Na sastanku su konstatovali da je saglasnost njihovih stavova o pitanjima popisa stanovništva, izmjena zakona o Tužilaštvu i Sudu BiH, kao i deblokade imenovanja na čelnim pozicijama u agencijama BiH na zavidnom nivou.
Dodik je, nakon sastanka, kako javljaju mediji, izjavio da oni žele da pokažu spremnost za razgovore i dijalog.
"Nije ovo bio susret dvojice protiv trećeg", rekao je Dodik i najavio mogućnost skorog susreta sa predstavnicima SDA.
Dodik je rekao da je bošnjačka politička scena decentralizovana i da je problem razuđenost njihovih političkih partija.
Komentarišući najnovije nametnute odluke visokog predstavnika u BiH o "Elektroprenosu BiH", lider HDZ-a BiH Dragan Čović je rekao da se Kancelarija visokog međunarodnog predstavnika mora što pre transformisati u Kancelariju specijalnog predstavnika EU.
Lideri SNSD-a i HDZ-a BiH izrazili su zajednički stav da ustavne promjene moraju biti produkt domaćeg dogovora.
I Čović je najavio mogućnost sastanka sa predsjednikom SDA Sulejmanom Tihićem u narednom periodu. (Tanjug)