Američke savezne vlasti saopštile su da je u Harizburgu u Pensilvaniji uhapšen državljanin BiH Ismet Delić, koji nosi nadimak "Šutko".
Nalog za Delićevo hapšenje u martu 2006. godine objavio je kantonalni sud iz Novog Travnika zbog optužbe da je 12. jula 1992. godine ubio Sabahudina Ahmića.
Prema navodima iz naloga, Delić i Ahmić su se prvo verbalno, a potom i fizički obračunali, da bi potom Delić iz pištolja nanio smrtonosne povrede Ahmiću.
Pošto vlasti BiH nisu uspjele da lociraju Delića zaključeno je da on možda prebjegao u SAD nakon čega je u novembru 2007. godine Kantonalni sud iz Novog Travnika objavio potjernicu. (Srna)