Bivši general Vojske Republike Srpske Ratko Mladić danas je tokom izricanja presude na reveru nosio amblem sa cvijetom Natalijine ramonde, koja je u svijetu botanike poznata i kao cvijet "feniks".
Isti cvijet je danas na reveru imao i predsjednik RS Milorad Dodik, koji je izricanje presude Mladiću u Haškom tibunalu uživo pratio u svom kabinetu u Palati Republike u Banjaluci.
Natalijina ramonda se u Srbiji i Srpskoj koristi kao simbol Dana primirja u Prvom svjetskom ratu.
Dan primirja u Prvom svetskom ratu je obilježen 11. novembra, na dan kada je prije 98 godina Njemačka kapitulirala pred zahtjevima savezničkih država, a Veliki rat je nakon četiri duge godine i nekoliko miliona poginulih, konačno bio završen. Ovaj praznik obilježava se i u Francuskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu, Belgiji i drugim državama koje su bile saveznici u Velikom ratu.
Natalijina ramonda (Ramonda nathalie) je endemska vrsta zapadnog Balkana, i raste u Srbiji, Makedoniji i Grčkoj. Nalazi se na spisku rijetkih, ugroženih i endemičnih biljaka Evrope, a u Srbiji je strogo zaštićena vrsta. Ramonda nathalie ima pretežno okrugle tamno ljubičaste listove, i raste do visine od 2.150 m.
Raste na istoku Srbije i na planini Kajmakčalan gdje je srpska vojska, pod komandom vojvode Živojina Mišića, vodila žestoke borbe tokom stvaranja preduslova za proboj Solunskog fronta, protiv Bugara, u Prvom svjetskom ratu.
Njena simbolika je višestruka za srpski narod. Poznata i kao cvijet feniks jer i kada se potpuno osuši ako se malo zalije, može da oživi, baš kao što je iz pepela vaskrsla i srpska vojska u Prvom svjetskom ratu.
Cvijet koji je živ i kada je na oko mrtav, ime je dobio po jednoj od najljepših srpskih kraljica Nataliji Obrenović i opstaje na ovim prostorima već milionima godina.