• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rosu maltretirali Srbe zbog tablica

Pripadnici specijalne jedinice Kosovske policije tukli su dvojicu Srba na putu Vitina - Štrpce i tjerali ih da skinu stare srpske tablice sa auta.

Tenzije na Kosovu nikako ne prestaju.

Nakon što je sinoćnjeg paljenja punktova na prelazu Jarinje i bacanja molotovljevih koktela na bazu Kfora, sporadičnih pucanja i napada dječaka srpske nacionalnosti u okolini Štrpca, jutros su pripadnici kosovskih specijalnih jedinica u mjestu Doganović maltretirali poljoprivrednike iz Klokota.

Incidenti se, kako je javio Radio Klokot, dogodio kada su specijalci zaustavili Dušana Mirkovića i Zorana Svilanovića, koji su pošli na pijacu u Štrpce.

Prema riječima Mirkovića, policajci ROSU su brutalno postupali sa njima, tukli ih i tjerali da skinu stare srpske tablice sa auta.

Oni su se nakon ovog incidenta vratili nazad u Vitinu, a, kako je rečeno u Kosovskoj policiji, ovaj slučaj nisu registrovali.

Na administrativnim prelazima na sjeveru pokrajine danas je mirno. Kfor je nastavio da razmješta trupe na sjeveru Kosova, pošto je preuzeo kontrolu nad punktovima Brnjak i Jarinje - koji je moguće preći samo u malom automobilu i na sopstvenu odgovornost.

Međutim, prelaz Jarinje danas je zatvoren za saobraćaj zbog oštećenja poslije jučerašnjeg paljenja.


(Tanjug/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE