• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zukorlića u Švedskoj čekao snajper?

U zgradi koja se nalazi u blizini džamije u Malmeu u vrijeme posjete Muamera Zukorlića pronađen snajper.

Ambasada Švedske u Beogradu potvrdila je Tanjugu da je od mešihata Islamske zajednice u Srbiji zamoljena da vlasti te zemlje ispitaju slučaj pronađenog oružja na krovu zgrade, u neposrednoj blizini džamije u Malmeu, u vrijeme kada je u njoj boravio glavni muftija te vjerske zajednice Muamer Zukorlić.

"Dopis je stigao i uradili smo kako je zamoljeno, odnosno prosljedili smo ga nadležnim vlastsima u Švedskoj", rekla je koordinator za medije, informisanje i kulturu ambasade Švedske u Beogradu Slavica Marković Sandić.

Prošlog petka, naime, kada je muftija Zukorlić u dva navrat boravio u džamiji u Malmeu, na krovu zgrade koja se nalazi svega 50 metara od džamije, u kutiji za gitaru, pronađen je snajper.

U mešihatu su veoma zabrinuti zbog ove koincidencije koju, kako kažu, u ovom trenutku ne žele da tumače. "Ova slučajnost je veoma zabrinjavajuća", rečeno je Tanjugu.

Napominju da je riječ o zgradi u blizini džamije, a sa mjesta na kojem je pronađen snajper jasno se, kažu, vidi ulaz u džamiju, dok se kroz prozor vidi minber, mjesto sa koga je muftija držao hutbu - predavanje.

Švedska policija istražuje slučaj i već je uzeta izjava od glavnog imama džamije u Malmeu. Inače, o ovom slučaju je pisala švedska štampa, a u mešihatu kažu da od ambasade Švedske u Beogradu očekuju da se on temljeno istraži, kako bi se utvrdilo da li pronađena snajper ima bilo kakve veze sa posetom muftije Zukorlića.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE