• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Najbogatiji Hrvati: Todorić, Lukšić i Tedeski

Vlasnik Agrokora Ivica Todorić, nasljednik porodice Lukšić - Davor, i izvršni direktor Atlantik grupe Emil Tedeski - najbogatiji su Hrvati.

Prema časopisu "Forbs" njih trojica su i jedini milijarderi na listi sto nabogatijih Hrvata, koji svi zajedno "teže" 12,4 milijarde kuna (2,23 milijardi dolara) u dionicama kompanija, što je, kako se navodi, jedini kriterijum bogatstva koji se u Hvratskoj može transparentni pratiti.

Zanimljivo je da je prvih stotinu bogataša prošle godine "vrijedilo" 13,5 milijardi kuna u dionicama, ali manja brojak ove godine ne znači da su oni osiromašili već je Todorić sa berze povukao dionice Konzuma, piše današnji "Jutarnji".

Analitičar Forbsa procenjuje da sam Konzum vrijedi 3,3 milijarde kuna, što Todorića - sa bogatsvom većim od milijardu dolara - prvi put kvalifikuje za ulazak na globalnu listu milijardera američkog časopisa.

Todorić se inače nalazi korak do kupovine slovenačkog Merkatora i time zaključenja "posla života", a prošle godine je svoj udio u Agrokoru povećao sa 75 na 98 odsto.

Inače, deset najbogatijih Hrvata se bavi hranom, turizmom, bankarstvom, duvanom i šećerom. Među njima je, sa udjelom u mliječnoj industriji Dukat, i francuska porodica Bresnije, vlasnik Laktalis grupe. Ostalih šestoro su po dvojica dioničara Adris grupe i virovitičke šećerane "Viro", kao i vlasnik Ugo grupe.

(Tanjug, foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE