U eksploziji u nuklearnoj centrali Markuj na jugu Francuske poginula je jedna, a povrijeđene su tri osobe.
Francuski "Figaro" piše, a Bi-Bi-Si prenosi da postoji opasnost od radiaktivnosti.
Portparol Francuske komisije za atomsku energiju je izjavio da dosada nije bilo curenja, ali je zbog rizika mesto ipak obezbjeđeno.
U nuklearnom postrojenju Markul eksplodirala je peć. Riječ je o centru za preradu otpada, filijale Francuska elektroprivreda.
U ovoj nuklearki se proizvode MOKS goriva, koja recikliraju plutonijum iz nuklearnog oružja, ali nema aktivnih reaktora.
Fabrika se nalazi blizu Francuske Mediteranske obale.
(MONDO)