Bijela kuća saopštila je da ne postoje dokazi da vanzemaljci zaista postoje.
Saopštenje je reakcija na peticije koje su stigle na vebsajt Bijele kuće i na koje, po pravilu, zvaničnici administracije moraju da odgovore ukoliko se dovoljan broj ljudi potpiše, prenijele su agencije.
Više od 5.000 ljudi potpisalo je peticiju u kojoj se zahtjeva od Bijele kuće da objelodani dokaze i svoja saznanja o vanzemaljcima, dok je više od 12.000 ljudi potpisalo drugu peticiju u kojoj se zahtjeva zvanično priznanje da vanzemaljci postoje i kontaktiraju ljude.
Zvaničnik odjeljenja Bijele kuće za nauku i tehnologiju Fil Larson odgovorio je na ove peticije rekavši da američka vlada nema dokaza da život postoji van zemlje ili da su vanzemaljci kontaktirali bilo kog pripadnika ljudske rase.
(Tanjug)