• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Berluskoni: Osjećam se kao Musolini

Italijanski premijer Silvio Berluskoni izjavio je danas da nema moć i uporedio se sa italijanskim diktatorom Benitom Musolinijem

"Umoran sam od toga što ne modu da diktiram stvari niti da sprovodim politiku koju želim. Osjećam se moćnijim kao slobodan građanin nego kao premijer", izjavio je Berluskoni u intervjuu italijanskom dnevniku "Stampa".

Italijanski premijer, koji je izjavio da će podnijeti ostavku do kraja mjeseca, rekao je da je čitao knjigu pisama koje je Musolini pisao svojoj ljubavnici Clari Petači, prenio je AFP.

"U određenom trenutku on kaže: 'Ali ti ne razumiješ da se ja više ni za šta ne pitam, ja mogu samo da iznosim sugestije'", rekao je Berluskoni i dodao da se osjeća isto tako.

Na insistiranje "Stampe" da odgovori koje sličnosti postoje između negove i vladavine fašističkog diktatora, Berluskoni je rekao: "Naravno, ja nisam diktator, iako ste godinama puno pisali o tome".

"Ali očevi našeg ustava iz straha da se istorija ne ponovi, u velikoj mjeri su oslabili izvršnu vlast", dodao je on.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE