• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ubijen čečenski pjesnik Ruslan Ahtahanov

Ruslan Ahtahanov, čečenski pjesnik i antiseparatista, ubijen je u Moskvi, saopštio je ruski istražni komitet.

Komitet je precizirao da je najvjerovatnije riječ o naručenom ubistvu.

Nepoznato lice sinoć je nešto poslije ponoći iz pištolja ispalilo više hitaca u Ahtahanova koji je izlazio iz vozila u blizini svog doma, navodi se u saopštenju istražnog komiteta.

U tekstu se dodaje da je napadač najprije ranio Ahtahanova, a potom mu pucao u glavu, što ukazuje na mogućnost da je riječ o naručenom ubistvu.

Ruslan Ahtahanov /58/, porijeklom iz Čečenije, bio je profesor na Akademiji humanih nauka u Moskvi.

Dobitnik je specijalne ruske nagrade za novinarstvo 2009. godine. Počeo je da piše kada su ga čečenski pobunjenici držali zatočenog u jednoj jami.

Jedan od mogućih razloga ovog ubistva je osveta zbog toga što je pjesnik promovisao ideje protiv separatizma, navodi agencija Ria Novosti.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE