Američka socijalna služba oduzela je od roditelja jednog osmogodišnjaka, koji ima više od 90 kilograma.
Služba je procijenila da djetetova majka ne čini dovoljno da obuzda njegovu prekomjernu težinu.
Dječak iz Klivlenda, kako navodi jedan lokalni list, smatra se "ozbiljno gojaznim" i pod velikim je rizikom da oboli od dijabetesa ili visokog krvnog pritiska.
Ovo je prvi slučaj u SAD da je socijalna služba oduzela dijete roditeljima i smjestila ga u dom zbog prekomjerne težine.
Advokati majke navode da su okružni zvaničnici prekoračili svoja ovlašćenja kada su joj prošle nedelje oduzeli sina.
Oni su dodali da je on još uvijek zdrav i da nije u opasnosti od oboljevanja od pomenutih bolesti.
Portparolka okružnih vlasti navela je da je odluka da dječak, koji pohađa treći razred osnovne škole, bude smješten u dom donijeta poslije procjene socijalnih radnika da je majka nesposobna da smanji njegovu težinu, što je procijenjeno kao "medicinski nemar".
(Beta)