Australijske vlasti pokrenule su istragu o incidentu u kojem se jednom putniku zapalio mobilni telefon "Epl ajfon" u avionu na aerodromu u Sidneju.
Lokalni prevoznik "Regional ekspres" saopštio je da je telefon poslije slijetanja postao crven i da je iz njega počeo da izbija gust dim, prenosi Bi-Bi-Si.
Članovi posade polili su telefon vodom, a potom ga predali istražiocima. Australijska agencija za bezbjednost avionskog saobraćaja (ATSB) konsultovaće tokom istrage kompaniju "Epl".
"Do sada nismo zabilježili da se dogodilo spontano samozapaljenje ajfona. Telefon je kod nas i izvršićemo tehničku analizu", izjavio je portparol ATSB.
"Epl" je saopštio da će sarađivati sa istražiocima.
(Srna)